Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Udowodnili- końca świata nie będzie...

W dniach 26-27 kwietnia grupa 16 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich uczestniczyło w IX Szkolnych Warsztatach Astronomicznychorganizowanych przez Grzegorza Żakowicza i Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na początku uczniowie przemierzyli ścieżkę planetarną, która w mikroskali przedstawiała nasz układ słoneczny (Stacja Turystyczna Orle - Chatka Górzystów, wzdłuż Drogi Izerskiej).

Tematem przewodnim tegorocznego astrospotkania był KONIEC ŚWIATA. Młodzież uczestnicząca w zajęciach miała okazję dowiedzieć się co to są ”kosmiczne bańki”, a dr Tomasz Mrozek wyjaśnił, dlaczego w 2012 roku nie będzie końca świata. Po części teoretycznej odbyły się obserwacje wybranych obiektów astronomicznych. Młodzież miała do dyspozycji kilka teleskopów, przez które mogła obserwować planety Układu Słonecznego, ich księżyce oraz przepiękne pierścienie Saturna. Wrażenie zrobiły również kratery naszego satelity- księżyca Ziemi. We wrześniu planowane jest kolejne spotkanie z pracownikami naukowymi Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Cieszymy się, że w ten sposób możemy zaszczepiać uczniom ZSET w Rakowicach Wielkich nowe i ciekawe formy zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie.

Premium Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration NewWPThemes